متفرقه

فایبرسورت ؛ ماشین هلندی که می تواند صنعت بازیافت پوشاک را متحول کند!

به هر صنعتی که نگاه دقیقی بیندازیم، می‌توانیم با ماشین‌ها و دستگاه‌هایی روبرو شویم که هر یک می‌توانند با پتانسیل‌هایی که درون خود دارند، قدم بزرگی برای آن صنعت بردارند. حال اگر این صنعت مربوط به حوزه پوشاک بوده و ماشین‌هایی نیز که در آن استفاده می‌شوند، بتوانند یک حرکت تازه و هیجان‌انگیزتری را به انجام برسانند، همه‌چیز بر اساس برنامه برندها و شرکت‌های بزرگ، پیش خواهد رفت.

اکنون نیز به نظر می‌رسد که یک ماشین پیشرفته و در اصطلاح، های تک (HiTech) می‌خواهد تا صنعت نساجی را از طریق بازیافت پارچه‌ها و موادی که یک‌بار استفاده‌شده‌اند، با انقلاب جدیدی روبرو کند. این ماشین بزرگ که توانایی بازیافت حجم عظیمی از پارچه‌ها و پوشاک استفاده‌شده را دارد، اکنون در آمستردام هلند به کار گرفته‌شده است.

این ماشین بازیافت پوشاک جدید که بانام فایبرسورت (Fibersort) نیز شناخته می‌شود، توانایی این را دارد که بتواند با استفاده از فن‌آوری مادون‌قرمز (infrared)، در مدت‌زمان تنها یک ساعت، چیزی حدود ۹۰۰ کیلوگرم از پارچه‌های استفاده‌شده را بازیافت نماید. نکته جالب اینجاست که این وسیله صنعتی، می‌تواند در ۴۵ حالت مختلف و بسته به رنگ و نوع جنس پارچه موردنظر، کار خود را شروع کرده و به پایان برساند.

به نظر می‌رسد که ماشین بازیافت پوشاک که با همکاری سازمان بازیافت هلند و چندین شرکت دیگر تولیدشده است، بتواند یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صنعت پوشاک و مد که همان ایجاد شدن پوشاک مصرف‌شده بسیار زیاد است را تا حد زیادی، حل کند.

این ماشین تنها ادغام صنعت پوشاک با تکنولوژی نبوده است. مقاله “دستگاه هوشمند برند هاتر ،می تواند کفش های سفارشی سازی شده بسازد!” را مطالع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *