اخبار

عطر پائول سباستین ، چکیده‌ای از رایحه‌های کلاسیک جهان

ادکلن موسوم به PS Fine از طرف پائول سباستین (Paul Sebastian) که ساخته سال ۱۹۷۹ میلادی است یکی از آن رایحه‌های قدیمی آمریکایی است که زمانی، توانسته بود نام و نشان خوبی را از آن خود کرده و به محبوبیت برسد. البته عطر پائول سباستین در اروپا، یک ادکلن ناشناخته است و جایی در این قاره سبز پیدا نخواهید شد که این رایحه در آنجا، موجود باشد.

این رایحه آمریکایی که یک ادکلن مناسب برای آقایان محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد که در هرم نت‌های اصلی خود از آکوردهای متفکرانه کلاسیکی استفاده کرده است که می‌تواند نام خود را از این لحاظ در کنار دیگر رایحه‌ها با چنین ترکیباتی از مواد اولیه، قرار دهد. در کالکشن PS، می‌توانیم شاهد رایحه‌هایی همچون اُلد اسپایس (Old Spice)، کارون مردانه (Caron Pour un Homme)، کارون ثِرد مَن (Caron The Third Man)، گورلین هَبیت روج (Guerlain Habit Rouge) و دیگر عطرهای جذابی باشیم که اگرچه تفاوت‌های مهمی با یکدیگر دارند اما شباهت‌های آن ها به‌اندازه‌ای بوده است که طراح، بخواهد تمامی آن ها را در یک مجموعه مشخص قرار دهد.

عطر پائول سباستین-PS Fine

درواقع می‌توان گفت که عطر پائول سباستین فاین کلن (Fine Cologne) توانسته در طول این سال‌های حیات خود، مهم‌ترین ویژگی خود را که همان سمبلی از عطرهای کلاسیک بودن است را حفظ کرده و به‌عنوان یک عطر مردانه شرقی، طرفداران خاص خود را داشته باشد.

همچنین به نظر می‌رسد که تعادل و بالانس ایجادشده حاصل از ترکیب مرکبات و چرم از رایحه گورلین هبیت روج (یک رایحه مردانه شرقی دیگر) بتواند، به‌عنوان مهم‌ترین و بارزترین شاخصه این رایحه محسوب شود. درنهایت باید گفت که این رایحه اگرچه مدت‌زمان زیادی از عمرش می‌گذرد و امروزه شاید مانند دیگر رایحه‌ها، از ترکیب مدرنی برخوردار نباشد اما همچنان می‌شود به چشم یک رایحه خاص و البته ارزان‌قیمت به آن نگاه کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *